Rastlinné oleje

Perilový olej – práve nastal jeho čas

Na Východe veľmi známa, u nás často opomínaná – Perila krovitá. V Japonsku a v Číne sa listy perily používajú do šalátov pre svoju nezameniteľnú výraznú chuť, olej z perily sa pridáva do tradičnej sójovej omáčky pre jeho silné antioxidačné vlastnosti. V tradičnej čínskej medicíne sa táto bylina používa už po tisícročia na 3 základné okruhy zdravotných problémov: pľúcne a dýchacie problémy, nervové choroby a gynekologické problémy.

Počas sezóny je tento olej skutočnou záchranou pre ľudí trpiacich rôznymi alergiami. Treba ho však začať užívať 2-3 mesiace pred sezónou, čo je práve teraz!

Na čo všetko sa perilový olej používa?

Je naozaj úžasný na astmu. Pôsobí tiež proti kašľu a rôznym pľúcnym infekciám.
Funguje ako vynikajúca prevencia chrípky.
Je fantastický proti alergiám – blokuje produkciu histamínu. V prípade alergií na peľ ho treba začať užívať 2 mesiace pred nástupom peľovej sezóny.
Zmierňuje kŕče, bolesti hlavy, má sedatívne a tonizačné účinky.
Používa sa pri zápaloch maternice, je vynikajúci pre ženy v menopauze.
Dokáže si poradiť s rannou nevoľnosťou v tehotenstve a podľa tradičnej čínskej medicíny upokojuje plod.
Používa sa na liečbu gastrointestinálnych ochorení – vracanie, bolesti brucha, zápcha, otrava jedlom (napr. pri otravách morskými plodmi).
Perilový olej dokáže na seba viazať ťažké kovy a dostať ich von z tela. Taktiež znižuje hladinu cholesterolu a triglyceridov v krvi.
Zlepšuje pamäť a koncentráciu a pôsobí proti depresiám.
Ak chcete schudnúť a k aeróbnemu tréningu pridáte ešte ráno a večer lyžičku perilového oleja, váha pôjde rýchlejšie dole. Perilový olej taktiež pôsobí proti degenerácii svalovej hmoty, ktorá prichádza s vekom.

Začnite Perilový olej užívať už dnes, a vyhnete sa problémom počas sezóny.

2 komentáre na “Perilový olej – práve nastal jeho čas

  1. Dasa píše:

    Z vlastnej skusenosti mozem potvrdit, ze vyrazne zmiernuje alergie, treba ho vsak naozaj uzivat 2-3 mesiace pred sezónou! Ja zacinam uz v decembri. https://www.feelgood.sk/produkt/perilovy-olej-bio-raw/

  2. Spätné upozornenie: Zázračná Perila – Dr Feelgood

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *