Ako sa používajú pleťové oleje Dr. Feelgood?

Mnohé rastlinné oleje je možné používať ako podkladové krémy, nočné krémy, či hydratačné masky. Olej vždy nanášame na vyčistenú a vlhkú pleť (na navlhčenie je možné použiť obyčajnú vodu, alebo jednu z našich krásne voňavých kvetových vôd, ktorú si môžete vybrať podľa typu vašej pleti tu. Na ošetrenie tváre a krku úplne postačuje 4–5 kvapiek oleja, ktoré sa jemne rozotrú.

Skutočne ma olej ochráni pri opaľovaní?

Niektoré oleje je možné používať namiesto opaľovacích prípravkov, pretože majú prirodzený ochranný faktor. Ich výhodou je, že ich môžu používať aj osoby s citlivou pokožkou, nakoľko neobsahujú žiadne chemické látky. Je však potrebné nanášať ich na navlhčenú pokožku niekoľkokrát za deň, po každom vykúpaní. Pre zdravé opaľovanie samozrejme platí obmedzenie pobytu na slnku medzi 11:00 a 15:00 hod.

Čo ak som alergik?

Oleje sú 100 % prírodné, vždy ich však kvôli možnej alergickej reakcii odporúčame vyskúšať najskôr na malej ploche, napríklad na pokožke predlaktia.

Aké sú pravidlá pri vnútornom užívaní olejov?

Veľká časť našich olejov je určená aj na vnútorné použitie, či už na spestrenie jedálnička (vynikajúco chutia), alebo na podporu zdravia. Oleje Dr. Feelgood, ktoré je možné konzumovať, sú na etikete označené ako „jedlé“. Pri popisoch olejov uvádzame možnosť využitia v studenej či teplej kuchyni, alebo tiež možnosti ich využitia v prírodnej medicíne (odporúčaná dávka je spravidla 1 – 4 kávové lyžičky denne).

Čo ak je olej stuhnutý, prípadne sa v ňom tvorí zákal, alebo vločky?

Nakoľko sa jedná o prírodné, nerafinované oleje, v prípade niektorých (Pequi olej, Tamanu, Nimbový, Kokosový…) je prirodzené, že časť oleja tvorí tuhý podiel. Takýto olej stačí pred použitím na pár minút v uzatvorenej nádobe ponoriť do teplej vody.

V ponuke máte dva druhy bambuckého masla – jedno má označenie BIO, druhé BIO RAW.
Aký je medzi nimi rozdiel?

Označenie BIO RAW znamená, že získané maslo nebolo nijako upravované, zachováva si svoju typickú vôňu a žltkastú farbu. Bambucké maslo BIO je zbavené vône a farby.