Olej zo semien Čajovníka čínskeho

 

  • OLEJ ZO SEMIEN ČAJOVNÍKA ČÍNSKEHO ( Camellia sinensis)

 

Podarilo sa mi zohnať jemný, voňavý olejíček, taký malý zázrak pre jemnú a citlivú  pleť. Je to olej zo semien čajovníka čínskeho. Pozor, nejedná sa o čajovník austrálsky (tea tree -  Melaleuca alternifolia), ale o semená rastliny camellia sinensis, rastliny  z ktorej listov pijeme zelený, či čierny čaj. Opäť nejde  o žiadnu novinku, ale o stáročiami preverený prostriedok pre krásnu pleť. Používajú ho už oddávna v Číne a Japonsku, kde si ho veľmi cenia pre jeho hydratačné, regeneračné a omladzujúce účinky. Obsahuje vitamíny A, B a E, rôzne minerály -  ako zinok, kalcium, železo, mangán, horčík a iné. Veľmi dôležitou zložkou je prírodný skvalén. Skvalén je prirodzenou súčasťou pokožky, ktorého nedostatok spôsobuje predčasné starnutie, vznik vrások a stratu pevnosti pleti.  Tento olej je jedným z najviac hydratačných olejov , ktorý hydratuje aj v hlbších vrstvách pokožky. Navyše dokáže vyrovnať PH pokožky a vytvoriť tak ochranný štít proti prenikaniu škodlivých látok.  Vyhladzuje šupinatú drsnú pokožku, ukľudňuje začervenanie a zbavuje pigmentových škvŕn. Vynikajúco sa osvedčil aj pre mužov po holení citlivej pleti.

Takže, keď si to zhrnieme, olej z čajovníka čínskeho:

-          sa rýchlo vstrebáva, je vysoko hydratačný, bohatý na vitamíny a minerálne látky

-         je prírodný antioxidant

-         je vhodný pre očné okolie, redukuje vrásky okolo očí

-        zvyšuje jas pleti – to je niečo nehmotné, čo nevieme presne definovať, ale krásna pleť, akoby žiari. Tento olej napomáha práve rozjasniť pleť a dodať jej žiarivosť

-          môžeme ho použiť aj  na pleť so sklonom k akné, preukázateľne vyhladzuje jazvy po akné

-          zmierňuje začervenanie pokožky, vyhladzuje jazvy a strie

-          ochraňuje pred UV žiarením

-          je známe, že zabraňuje lámaniu vlasov a hydratuje ich, pri pravidelnom požívaní podporuje rast vlasov

-          zabraňuje lámaniu nechtov

Tradične sa tento olej používa vnútorne proti páleniu záhy, gastroezofageálnemu refluxu, proti žalúdočným vredom,  na hojenie rán a zabraňuje šíreniu infekcie. Podľa najnovších japonských  štúdií podporuje liečbu rakoviny kože tým, že zabraňuje jej šíreniu.

Olej zo semien Čajovníka čínskeho
© 2011  HALF•PIXEL STUDIO